O nas

Czym się zajmujemy?

Szkolimy lekarzy, studentów i położne.

Śląska Szkoła Ultrasonografii i Perinatologii została założona w celu szkolenia lekarzy, a także studentów medycyny i położnych z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej i innych nowoczesnych metod diagnostycznych stosowanych w medycynie.

 

Kontynuujemy tradycję rozpoczętą organizowaniem kameralnych kursów ultrasonograficznych z zakresu diagnostyki prenatalnej w małych salach wykładowych szpitala w Rudzie Śląskiej  – Goduli z zamiarem rozwoju profesjonalizmu kursów. Planujemy poprowadzić szkolenia w miłym miejscu w Ustroniu.

Spędzając wspólnie czas podczas 2-3 dniowych szkoleń chcemy przeznaczyć czas na przedyskutowanie ciekawych, rzadkich i frapujących, a także szkoleniowych dla wszystkich przypadków i w badaniach warsztatowych przenieść wykładową wiedzę na praktyczne doświadczenie.

 

Śledząc nowości z zakresu rozwoju metod diagnostycznych na świecie podamy Państwu najważniejsze wnioski z badań międzynarodowych w zakresie różnych patologii i standardów postępowania.

 

Planujemy prowadzić szkolenia dla położników chętnych do uzyskania certyfikatu podstawowego z zakresu echokardiografii płodowej oraz okazjonalnie zapraszać wielkich ludzi z czołówki światowej wykładowców przyciągających słuchaczy na całym świecie.